TCSD-25-S-07.87-01-N-RW
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-25-S-07.87-01-N-RW
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.656' (200.00mm, 7.87")