TDH35P20R0J
Ohmite
Product No:
TDH35P20R0J
Manufacturer:
Ohmite
Package:
D2PAK
Description:
RES SMD 20 OHM 5% 35W D2PAK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.398" L x 0.378" W (10.10mm x 9.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D2PAK
Resistance 20 Ohms
Series TDH35
Power (Watts) 35W