Home / Speakers / TEBM35C10-4
minImg
TEBM35C10-4
Seltech
Product No:
TEBM35C10-4
Manufacturer:
Seltech
Description:
BALANCED MODE RADIATOR 54mm
In Stock : 72
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 100 Hz ~ 20000 Hz
Shape Round
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Size / Dimension 2.126" Dia (54.00mm)
Product Status Active
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series -
Type General Purpose
Power - Rated 10 W
Technology Magnetic
Frequency - Self Resonant 185Hz
Mfr Seltech
Material - Cone Paper
Efficiency - Type Sensitivity
Port Location Top
Package Tray
Impedance 4 Ohms
Efficiency - Testing 1W/1m