Home / Pads, Sheets / TGF20SF-07870787-039
minImg
TGF20SF-07870787-039
Leader Tech Inc.
Product No:
TGF20SF-07870787-039
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
THERM PAD 199.9MMX199.9MM GRAY
User Guide
Storage/Refrigeration Temperature -
Usage -
Shape Square
Thermal Resistivity 0.70°C/W
Color Gray
Backing, Carrier -
Material Aluminum Oxide filled Acrylic
Outline 199.90mm x 199.90mm
Thermal Conductivity 2.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0390" (0.991mm)