THQ5125452
Quantic Evans
Product No:
THQ5125452
Manufacturer:
Quantic Evans
Description:
Wet Tantalum
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.775" (19.69mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 125 V
Size / Dimension 1.400" Dia (35.56mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Series THQ
Type Hermetically Sealed
Package / Case Radial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 4.5 mF