TMS320C6412GDK500
Texas Instruments
Product No:
TMS320C6412GDK500
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
548-FC/CSP (23x23)
Description:
DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 32-BIT
In Stock : 194
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 10
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 90°C (TC)
Non-Volatile Memory External
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 548-FC/CSP (23x23)
Series TMS320C62x
Clock Rate 500MHz
Type Fixed Point
Package / Case 548-BFBGA, FCCSPBGA
Voltage - Core 1.40V
Mfr Texas Instruments
Voltage - I/O 3.30V