TPSMF4L28A
Littelfuse Inc.
Product No:
TPSMF4L28A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123FL
In Stock : 27573
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series Automotive, AEC-Q101, TPSMF4L
Type Zener
Package / Case SOD-123F
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V