TVX1V681MCD
Nichicon
Product No:
TVX1V681MCD
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 35V AXIAL
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension -
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF