TW-05-03-F-D-305-SM-A
Samtec Inc.
Product No:
TW-05-03-F-D-305-SM-A
Color Black
Length - Post (Mating) 0.162" (4.115mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.467" (11.862mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.305" (7.747mm)