TW-05-06-L-D-250-SM-A-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
TW-05-06-L-D-250-SM-A-P-TR
Color Black
Length - Post (Mating) 0.355" (9.017mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.605" (15.367mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)