TW-06-07-L-D-200-SM
Samtec Inc.
Product No:
TW-06-07-L-D-200-SM
Color Black
Length - Post (Mating) 0.551" (13.995mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.751" (19.075mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)