TW-06-09-T-D-200-130
Samtec Inc.
Product No:
TW-06-09-T-D-200-130
Color Black
Length - Post (Mating) 0.126" (3.200mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.456" (11.582mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.130" (3.302mm)