TW-07-02-S-D-210-SM
Samtec Inc.
Product No:
TW-07-02-S-D-210-SM
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.310" (7.874mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.210" (5.334mm)