TW-09-02-T-S-200-008
Samtec Inc.
Product No:
TW-09-02-T-S-200-008
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.169" (4.293mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.377" (9.576mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.008" (0.203mm)