TW-09-03-T-S-250-090
Samtec Inc.
Product No:
TW-09-03-T-S-250-090
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.195" (4.950mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.535" (13.589mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)