TYS4018220M-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
TYS4018220M-10
Description:
FIXED IND 22UH 590MA 360MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 590 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Series TYS4018
Inductance 22 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz