TYS40303R3M-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
TYS40303R3M-10
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.4A 40 MOHM SMD
In Stock : 7936
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 40mOhm
Series TYS4030
Inductance 3.3 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 38MHz