X9421WV14Z-2.7
Renesas Electronics America Inc
Product No:
X9421WV14Z-2.7
Package:
14-TSSOP
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 14TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 64
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-TSSOP
Series XDCP™
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V