Home / Crystals / XB14M74560S430
minImg
XB14M74560S430
TGS
Product No:
XB14M74560S430
Manufacturer:
TGS
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 30ppm, 30pF 4
User Guide
Load Capacitance 30pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series CM75
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TGS
Operating Mode Fundamental
Frequency 14.7456 MHz