Home / Crystals / XB7M372800S412
minImg
XB7M372800S412
TGS
Product No:
XB7M372800S412
Manufacturer:
TGS
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 30ppm, 12pF 4
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 110 Ohms
Series CM75
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TGS
Operating Mode Fundamental
Frequency 7.3728 MHz