XCSLF3737512
Schneider Electric
Product No:
XCSLF3737512
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
METAL INTER, LOCK W/ POWER, 24 V
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Must Release -
Must Operate -
Holding Force -
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 240VAC, 24VDC
Termination Style Cable Leads
Actuator Type Panel Disconnect
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 750mA (AC), 550mA (DC)