Home / Crystals / XDLCZLNDMD-0.032768
minImg
XDLCZLNDMD-0.032768
Taitien
Product No:
XDLCZLNDMD-0.032768
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
In Stock : 17865
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Series XD
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz