Home / Crystals / XKZED8K5GI-112YXC-32.768K
minImg
XKZED8K5GI-112YXC-32.768K
YXC
Product No:
XKZED8K5GI-112YXC-32.768K
Manufacturer:
YXC
Description:
YSX306GA 32.768KHZ 12.5PF 20PPM
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Series YSX306GA
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr YXC
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz