Home / Crystals / XL1ED8K5SI-111YXC-27.12M
minImg
XL1ED8K5SI-111YXC-27.12M
YXC
Product No:
XL1ED8K5SI-111YXC-27.12M
Manufacturer:
YXC
Description:
YSX531SL 27.12MHZ 20PF 10PPM XL1
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -
Frequency Tolerance -
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Series YSX531SL
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr YXC
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz