Home / Crystals / XR18M43200S412
minImg
XR18M43200S412
TGS
Product No:
XR18M43200S412
Manufacturer:
TGS
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 30ppm, 12pF 2
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Series CMG532
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TGS
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.432 MHz