XS1M12AB120L1
Schneider Electric
Product No:
XS1M12AB120L1
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
XS INUDCTIVE PROXIMITY 12 MM ANA
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 0.079" (2mm)
Output Type Analog, NC, 2-Wire
Termination Style Cable
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator No Indicator
Series XS
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V