XS612B1PAM12
Schneider Electric
Product No:
XS612B1PAM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
INDUCTIVE SENSOR, XS6, M12, L62
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Sensing Distance 0.157" (4mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Termination Style Connector
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V