XS8C4A1DPN12
Schneider Electric
Product No:
XS8C4A1DPN12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
DC NO/NC 2WIRE FLSH SN 20MM CONN
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Output Type NC/NO, 2-Wire
Termination Style Connector
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series XS
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V