XS9E11RPBL01M12
Schneider Electric
Product No:
XS9E11RPBL01M12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
INDUCTIVE SENSOR 36VDC 200MA XS
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Termination Style Connector
Response Frequency -
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series XS
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V