Home / Crystals / XVGBCLNANF-24.000000
minImg
XVGBCLNANF-24.000000
Taitien
Product No:
XVGBCLNANF-24.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 45 Ohms
Series XV
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz