XX518A3NAM12
Schneider Electric
Product No:
XX518A3NAM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 65°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 19.685" (500mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Termination Style Connector
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Ultrasonic
Voltage - Supply 12V ~ 24V