XXS30B4AM12
Schneider Electric
Product No:
XXS30B4AM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65, IP67
Sensing Distance 157.480" (4m)
Output Type Analog Current
Termination Style Connector
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Ultrasonic
Voltage - Supply 12V ~ 24V