XZFVG10A
SunLED
Product No:
XZFVG10A
Manufacturer:
SunLED
Description:
DISPLAY 7SEG 0.4" SGL GRN 10SMD
In Stock : 349
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Color Green
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.591" H x 0.358" W x 0.148" D (15.00mm x 9.10mm x 3.75mm)
Millicandela Rating 11mcd
Product Status Active
Power Dissipation (Max) 75mW
Series -
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-SMD, No Lead
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr SunLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V