首页 / 薄膜电容器 / 02013J1R9ABWTR\500
minImg
02013J1R9ABWTR\500
KYOCERA AVX
型号:
02013J1R9ABWTR\500
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.9 pF