0201YA3R0CAQ2A
KYOCERA AVX
型号:
0201YA3R0CAQ2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 3PF 16V NP0 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3 pF