0202.250H
Littelfuse Inc.
型号:
0202.250H
描述:
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC 2DIP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0147
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.88 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series FLAT-PAK® 202
Package / Case 2-DIP (0.400", 10.16mm)
Voltage Rating - AC 250 V