首页 / 保险丝 / 021506.3MXF162SPP
minImg
021506.3MXF162SPP
Littelfuse Inc.
型号:
021506.3MXF162SPP
描述:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 128.75
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0108 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 215SP
Package / Case Radial Bend Cylinder
Voltage Rating - AC 250 V