0216.250VXP
Littelfuse Inc.
型号:
0216.250VXP
描述:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00891
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2.35 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V