0218.250MXP
Littelfuse Inc.
型号:
0218.250MXP
描述:
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
库存 : 49
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.5405
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.0495 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series 218
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V