022401.5MXP
Littelfuse Inc.
型号:
022401.5MXP
描述:
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 125VDC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.8
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0712 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 224
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V