Littelfuse Inc.
型号:
0224.500HXP
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.5745
$2.5745
5
$2.4491
$12.2455
10
$2.3256
$23.256
50
$1.8772
$93.86
100
$1.591535
$159.1535
250
$1.550704
$387.676
500
$1.305832
$652.916
1000
$1.163018
$1163.018
5000
$1.020186
$5100.93
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.365 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.265 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A AC, 10kA DC |
| Size / Dimension | 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 224 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Package / Case | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Bulk |