0229.350VXP
Littelfuse Inc.
型号:
0229.350VXP
描述:
FUSE GLASS 350MA 250VAC 125VDC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.49
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.31 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 350 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series 229
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V