首页 / 保险丝 / 023002.5HXSP
minImg
023002.5HXSP
Littelfuse Inc.
型号:
023002.5HXSP
描述:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 125VDC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 50
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0502 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 230
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V