0230.375HXW
Littelfuse Inc.
型号:
0230.375HXW
描述:
FUSE GLASS 375MA 250VAC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.58
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series 230
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V