首页 / 保险丝 / 0230.500DRT3SP
minImg
0230.500DRT3SP
Littelfuse Inc.
型号:
0230.500DRT3SP
描述:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.16
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.6935 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 230
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V