023201.6MXP
Littelfuse Inc.
型号:
023201.6MXP
描述:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 6.96
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.0537 Ohms
Color -
Approval Agency CE, KC, PSE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series 232
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V