首页 / 保险丝 / 0239.250MXEP
minImg
0239.250MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
0239.250MXEP
描述:
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.34
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 3.07 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 239
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V