0263.750VXL
Littelfuse Inc.
型号:
0263.750VXL
描述:
FUSE BRD MNT 750MA 250VAC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0411
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.15 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 750 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series PICO® II 263
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250 V