026TB32R501B1A1
CTS Electrocomponents
型号:
026TB32R501B1A1
描述:
POT 500 OHM 5W WIREWOUND LINEAR
库存 : 1615
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Bushing Thread 3/8-32
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 1.000" (25.40mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Active
Series 026
Power (Watts) 5W
Resistive Material Wirewound
Mfr CTS Electrocomponents
Resistance (Ohms) 500
Size - Body Round - 0.937" Dia (23.80mm)