首页 / 保险丝 / 02853.15MXRP
minImg
02853.15MXRP
Littelfuse Inc.
型号:
02853.15MXRP
描述:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 51.597
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0269 Ohms
Color -
Approval Agency PSE
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Obsolete
Series 285
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V